
Изглежда, че МВР реализира идеята за въвеждане на ПОС устройства в автомобилите на Пътната полиция, като първите 86 коли вече са получени. Това е част от по-голяма поръчка от 462 автомобила за Пътната полиция, която обществената администрация е направила. Интересното е, че тези устройства ще позволят на шофьорите с неплатени глоби да платят дължимата сума на място, чрез банкова карта.
По думите на вътрешния министър Калин Стоянов, въвеждането на такава система е стъпка към по-ефективното управление на глобите и повишаване на събираемостта. Всичко това е част от широката стратегия за повишаване на пътната безопасност и подобряване на работата на Пътната полиция.
Общата стойност на поръчката надвишава 30 милиона лева.
Пътната полиция получи първите 86 мощни БМВ и „Фолксваген Голф“
Цялата поръчка е за 462 коли
като сред автомобилите има и високоскоростни с 6-цилиндрови двигатели с мощност над 300 конски сили, които ще бъдат използвани за дежурство по магистралите и скоростните пътища. Това е значително разширение на автомобилния парк на Пътната полиция, припомнящо на по-голяма поръчка, направена през 2016 година.
- Сръбската звезда с концерт у нас. Билети с цена от 3000 евро не плашат феновете.
- 46% от Българите са против приемането на Украйна в ЕС
- Един и същи продукт – различна цена: Защо е по-скъпо в България, отколкото в Германия?
- Младите в България искат по-високи доходи: 1941 евро е стартова месечна заплата която очакват
- 399 евро майчинство и „някакви си 200 евро“: колко струва родителството в България



