
Община Пловдив обогати велосипедния си ресурс с 19 нови електрически велосипеда, дарени от пловдивската фирма „Електрик Байк – ЕУ“. Дарението бе официално обявено от заместник-кмета по транспорт Ерол Садъков в началото на днешното редовно заседание на Общинския съвет – Пловдив.
Поводът за щедрия жест е откриването на велосезона в града, което ще се състои на 12 април. Представителят на дарителската фирма, Аян Садъков – по-малкият брат на зам.-кмета по транспорт – подчерта значението на велосипедния транспорт в градска среда. Сред основните предимства той изтъкна намаляване на времето за придвижване и опазване на околната среда чрез ограничаване на вредните емисии.
- 399 евро майчинство и „някакви си 200 евро“: колко струва родителството в България
- Начало на летателната подготовка на бъдещите военни пилоти
- Над 1,4 млн. българи под линията на бедност на фона на инфлационния натиск
- Цените по Черноморието скачат с до 30%: хотели в Слънчев бряг обмислят да не отворят
- Скандал с държавната верига „Магазин за хората“: Празни рафтове, загуби и оставки
Съгласно дарението, всеки от шестте района на града ще получи по два електрически велосипеда, а по един велосипед ще бъде предоставен и на всеки от заместник-кметовете на Община Пловдив.
Стойността на един електрически велосипед възлиза на 1500 евро, което прави общата стойност на дарението близо 29 000 евро. Новите превозни средства ще подпомогнат придвижването на служителите на общината и ще насърчат по-екологичния и активен начин на транспорт в градската среда.



