България

Майка от София благодари на полицаи от РУ–Царево за навременна помощ

Реклама

Ралица Иванова от София изпрати трогателно благодарствено писмо до ръководството на Областната дирекция на МВР – Бургас, с което изрази признателността си към трима служители на реда, реагирали бързо и адекватно в неин труден момент.

Иванова пътувала от София към Царево, за да прибере дъщеря си от ученически лагер. По пътя научила, че часът за вземане на децата е изместен по-рано, а закъснението било неизбежно. Детето не можело да остане само, което допълнително напрегнало ситуацията. В този момент майката решила да се обърне към институцията, на която най-много се доверява – полицията.

След като разговаряла с младши експерт Емил Янев от Оперативната дежурна част на РУ – Царево, той, заедно с младши автоконтрольорите Евелин Великов и Десислава Русева, незабавно се отзовали на сигнала. Полицаите пристигнали в хотела, където бил настанен лагерът, взели момичето и го отвели в районното управление. Там то останало в пълна безопасност до пристигането на майка си.

„В онзи момент знаех, че няма по-сигурно място за най-ценното ми. Благодаря от сърце за професионализма, вниманието и грижата, проявени от тримата полицаи! Бъдете здрави“, пише в писмото си Иванова.

Случаят е още едно доказателство, че зад униформите стоят хора с готовност да окажат помощ, когато тя е най-нужна.

Релевантни

Back to top button
Изпрати новина