
В навечерието на Великден, козуначната надпревара в столицата удари нов връх – или по-скоро, направо се изстреля в орбитата. Снимка, разпространена в социалните мрежи, разбуни духовете: козунак с марката Dolce & Gabbana и цена от цели 175 лева се появи в магазин в София.
От табелката на витрината ясно се вижда не само внушителната сума, но и информацията, че козунакът съдържа допълнителен пълнеж от ягода и шоколад – истински гурме подход към традиционния великденски сладкиш.
Не е напълно ясно дали самата модна къща Dolce & Gabbana стои зад производството на този козунак, или просто е дадено име за допълнителен ефект. Но едно е сигурно – снимката предизвика лавина от коментари в интернет.
Потребители се чудят дали козунакът идва със златна лъжичка, персонален сервитьор или поне сертификат за модна елегантност. Зевзеци веднага се включиха с хумористични реплики:
– „Чакам козунак Versace с пълнеж от хайвер.“
– „А къде е великденското яйце с логото на Chanel?“
– „Поръчах си козунак Valentino, но още не е доставен с хеликоптер.“
Някои намират идеята за маркетингов ход, други я определят като абсурдна провокация към потребителя. Едно обаче е ясно – цената шокира дори и най-закоравелите любители на лукса.
- Сръбската звезда с концерт у нас. Билети с цена от 3000 евро не плашат феновете.
- 46% от Българите са против приемането на Украйна в ЕС
- Един и същи продукт – различна цена: Защо е по-скъпо в България, отколкото в Германия?
- Младите в България искат по-високи доходи: 1941 евро е стартова месечна заплата която очакват
- 399 евро майчинство и „някакви си 200 евро“: колко струва родителството в България
А вие как мислите? Бихте ли се изкушили от козунак за 175 лева с модна етикетка, или предпочитате класическия домашен с щипка носталгия?




