България

Днес започва изплащането на пенсиите и великденските добавки за април

Реклама

Националният осигурителен институт (НОИ) съобщи, че от днес стартира изплащането на пенсиите за месец април. Поради предстоящите великденски празници, по изключение, раздаването на пенсиите чрез пощенските станции ще приключи по-рано – на 22 април (вторник).

Пенсионерите, които получават средствата си по банков път, ще разполагат със своите пенсии още днес, след като преводите по сметките им бъдат извършени.

Великденски добавки за близо 700 000 пенсионери

НОИ ще изплати и одобрените с Постановление на Министерския съвет великденски добавки. Те са в размер на 50 лева и ще бъдат предоставени на около 687 000 пенсионери. Това са хората, чиято пенсия или сборът от пенсиите заедно с всички добавки и компенсации не надвишава линията на бедност за 2025 г. – 638 лева.

Пенсионерите, които получават пенсиите си чрез пощенска станция, ще могат да получат великденската добавка с допълнителен пенсионен запис. Сумите се изплащат чрез електронен изплащателен картон, при поискване в срок от 20 дни от постъпването им в съответната поща.

За тези, които получават пенсиите си по банков път, добавките също ще бъдат налични още днес заедно със стандартните месечни преводи.

Обезщетенията за безработица – на 15 април

Националният осигурителен институт информира също, че изплащането на обезщетенията за безработица този месец ще бъде извършено на 15 април (вторник).

Подробна информация за сроковете и видовете плащания може да бъде намерена в рубриката „Календар на плащанията“ на официалния сайт на НОИ.

Релевантни

Back to top button
Изпрати новина